Micorosft Store altyapısında olarak akıllı telefon piyasasına biraz da geç girmenin sebebiyle geri kalmıştı. Şuanda bile Nokia‘ yı satın almasına rağmen gözle görülür bir sıçrama gerçekleştiremedi. Bu sebeple Microsoft iki önemli projeye başlamıştı.
Bu projelerin temel amacı farklı akıllı telefon altyapıları için hazırlamış olduğunuz uygulamaları bu araç ile direk Windows Store‘ a ekleyebilecektiniz.
Microsoft IOS ve Android altyapıları için iki farklı proje başlatmıştı. IOS uygulamalarınızı Windows altyapısına taşımak için Project Islandwood, Android için yapılmış uygulamaları transfer etmek için de Project Astoria aracını geliştirmişti.
Ancak uygulama sınırlı bir ön izleme imkanı sağlıyor. Bu sebeple geliştiriciler tam anlamı ile bu araçları kullanabilmek için Windows 10 un mobil cihazlarda kullanılmaya başlanmasını bekleyecek gibi. Söylendiğine göre de Microsoft’ un Windows 10 kullanacak akıllı telefonları bu yaza gelecek gibi.
Şuan ki gelen dedikodulara göre an azından Android tarafında bu aracın geliştirilmesine ara verileceği yönünde. Belkide tamamen kalkma ihtimali de konuşulanlar arasında.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz