Hindistan menşeili dünyaca ünlü motosiklet üreticisi firmalardan olan Bajaj Auto yeni ve minik bir otomobil üretti. Önümüzdeki hafta Türkiye’ de satılmaya başlayacak olan otomobilin fiyatı 15 bin TL olacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Hindistan’ ın Pune şehrinde yer alan Bajaj Auto, ürettiği en ucuz araçlarından bir tanesini ülkemizde satmak için bu yılın ilk aylarında anlaşmalar yapmıştı. Beklenen açıklama geldi ve şirketin gelecek haftadan itibaren minik otomobillerini 15 bin TL ye ülkemizde satacağı duyuruldu.

Ülkemizde Kuralkan Holding aracılığıyla satılacak araç, dört tekere sahip olmasına rağmen motosiklet motoruna sahip. Hindistan’ dan daha önce ülkemizde satışa sunulacak olan arabaya Qute adı verilmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=vCABQNzl5Xs

Aracı diğer otomobillerden ayıran tek özellik motoru. Onun dışında diğer araçlardan hiç bir farkı bulunmuyor. Kullanımı çok pratik olan araç saatte 70 km hız yapabiliyor. 13 beygir gücünde olan aracın şehir merkezlerinden ziyade küçük yerleşim merkezlerinde kullanılması bekleniyor. 217 cc’ lik su soğutmalı motosiklet motoruna sahip olan araç triportörlerin evrim geçirmiş hali olarak anılıyor.

Aracı kullanmak için otomobil ehliyetiniz olması yeterli. Motosiklet ehliyetine ihtiyaç duyulmuyor. Çarşamba günü lansmanı yapılacak olan araç ülkemizin ardından 16 ülkede daha satışa sunulacak. Aracın üretimine Türkiye’ de devam edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz