Gün geçtikçe Uber ülkelerde daha da yaygın hale geliyor. Yerleşik sistemler ne kadar Uber‘ e tepki gösterse de kullanıcılar hem farklı bir alternatif olmasından hem rekabetin fiyat avantajı getireceğinden dolayı Uber‘ e rağbet göstermeye devam ediyor.
Şimdi Uber çıtayı yükseltmek için ilgi çekici bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Başlangıçtaki motivasyonu hem daha uygun hem daha konforlu yolculuklar sağlamak olan Uber bu yeni özelliği ile çok sevilecek gibi. Bu özellik sayesinde insanlar gidecekleri rotalar üzerinden yolculuğu başka biri ile paylaşabilecekler.
Yolculuk Paylaşımı özelliği ile uzun mesafe yolculuk yapan kullanıcılar yolculuklarının bir bölümünü başkasının ödemesini sağlayarak daha ucuza hizmet almış olacak. Bu özellik herkes için fayda sağlayacağa benziyor.  Temelde de Uber‘ in kullanımını artıracaktır.
Uygulamanın içinde kullanıcılar nereye gideceklerini belirtecekler, Uber talep olması durumunda aracın başka bir yolcu alması için farklı bir rota önerecek. Uber sürücülere test aşamasında iken başlangıç ve bitiş noktalarını iki kez eklemelerini belirtmiş. Ancak bu durumda bu özellik yakın zamanda kullanıma geçecek.

Bu şekilde taşımacılık yapılarında alternatifler arttığı sürece insanlar hem rekabet avantajından yararlanacak, hemde takip edilebilir şeffaf sistemler hem sürücüler hem yolcular için daha güvenli olacak.
 
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz