Brooks Buffington ve Tyler Droll tarafından kurulan lokasyon bazlı sosyal ağ Yik Yak’ ın web uygulaması da çıktı. yikyak.com‘ a erişebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yik Yak nedir? Diğer sosyal medya ağlarından farkı nedir? 

Belli bir yaşın üstünde kullanıcıların kullanımına uygun, 2.5 kilometre civarınızda yeni arkadaşlar bulabileceğiniz, anonim olarak yeni konular açabileceğiniz, mesajlaşabileceğiniz, konuları takip edebileceğiniz, etrafınızda neler olup bittiğini anlayabileceğiniz bir mobil uygulamaydı. (Artık web versiyonu da var)
Yakın çevrenizdeki insanlarla iletişime geçmenize ve yeni sohbetler başlatmanıza olanak tanıyan Yik Yak?ı İngilizce ve İspanyolca ile başlasa da hizmet verdiği dillerin listesini genişletti. Uygulamanın ana sayfasında, yakın çevrenizde kimler içini dökmüş görebilir, popüler başlıklara, yorumlara bakabilirsiniz.
Uygulamanın web versiyonun çıkışını şirket yayınladığı bir blog yazısı ile duyurdu.
Yik Yak uygulamasının iOS ve Android versiyonlarını indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apple Store' dan İndir
Apple Store’ dan İndir

Google Play' den İndir
Google Play’ den İndir

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Yazıyı okuduğumda hem mutlu oldum hemde hüzünlendim. Nedeni ise İstanbul da yaşıyor ve Yandex kullanıyorsanız muhakkak harita üzerindeki yorumları da okuyorsunuzdur. Ben okudukça aklıma hep civarımdaki insanlarla bir şekilde iletişime geçip haberleşebileceğim bir uygulama olması lazım derdim. Lokasyon bazlı tabiki 🙂
    Ben yapamadığım için üzüldüm ama fikri birilerinin hayata geçirmesinden mutlu oldum. Tebrikler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz