Twitter’ ın en önemli özelliklerden biri, çıkış noktası olan her alanda kullandığı 140 karakter limiti. Bu var oluş özelliği daha önce direk mesajlaşmalar için kaldıran Twitter’ ın; normal Tweet’ ler için de bu karakter limitini kaldırmak için çalıştığı bilgileri ortaya çıkmıştı. Bu çıkan haberlerden sonra hepimiz Twitter’ dan nihai haberi beklerken; Weibo 140 karakter limiti kaldırdığını ve kullanıcılarının 2000 karakter girebileceklerini açıkladı.
Weibo; 500 milyon kullanıcıya sahip Çin’ in popüler mikro-blog sitesi. O da Twitter gibi kullanıcıların sadece 140 karakter girmesine izin veriyordu.
Şirketin CEO tarafından doğrulanan bilgilere göre; Weibo 140 karakter limitini 2000 olarak değiştirdiği, bu özelliğin bazı kullanıcılar için 28 Ocak’ tan itibaren yayına alınacağı ve çok kısa bir süre içinde tüm kullanıcılara açılacağı ortaya çıktı.
Kullanıcıların yazdığı bu uzun bloglar için sadece 140 karakter gösterilecek ve sonrasında gösterilecek “Daha Fazla” butonuna tıklandığında 2000 karakterin hepsi görünecek. Aslında bu tam da Twitter’ ın yapmak istediği şeydi. Weibo bu hareketi ile Twitter’ a gol atmış oldu.
Weibo çok düşünmeden direk aksiyon aldı ve ortaya bu sonuç çıktı, aynı tez canlılığı Twitter’ dan da bekliyoruz.
Haberimizin kaynağı için linkini ziyaret edebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz