Eteration Academy sizleri günümüz web teknolojilerinin önde gelen konularından olan ECMAScript2015, Web Components, Polymer, Polyfills, ReactJS ve Flux dinlemeye davet ediyor.
Günümüz web programcılığında JavaScript dilinin önemi gitgide artmaktadır. Web ile birlikte geliştirilen JavaScript dilini artık her yerde; modern tarayıcılarda, karmaşık web uygulamalarında, mobil uygulamalarda, sunucu programlarında ve nesnelerin interneti gibi gelişmekte olan platformlarda görmek mümkündür.
JavaScript 1997’de ECMAScript adıyla standartlaştı. 15 yıldır büyük değişiklik yapmayan ECMA organizasyonu 2015 yılı haziran ayında ECMAScript 6 sürümünü çıkardı. ECMAScript 2015 adıyla da anılan bu sürümde JavaScript yazılımcılarının hayatını kolaylaştıracak çok fazla sayıda yeni özellik bulunmaktadır. Bu özellikler arasında class-inheritance yapısı, iterator-generator desteği, yeni iterasyon mekanizmaları, modul yapısı, map/set yapıları, promise yapısı ilk başta akıla gelenler olarak sayılabilir.
Yazılımcılar günümüzdeki zengin içerikli web uygulaması isteklerine cevap verebilmek için yeni teknolojileri, yeni kütüphaneleri vs. kullanmak durumundadır. Kullanılan teknolojiler arttıkça oluşturulan web sayfalarının karmaşıklığı da artmaktadır. WebComponents ve Polimer teknolojileri ile yazılımcılar uygulamalarında kullanılmak üzere kendi bileşenlerini geliştirebilmektedir.
Web Components geliştirilmekte olan bir teknoloji olduğundan günümüzde bazı kütüphaneler “component” mantığını kendi yöntemlerince çözme yoluna gitmişlerdir. ReactJS bu kütüphanelerin başında gelmektedir. Bir iskelet ya da kütüphane olmayan Flux ise temel amacı data akışını sağlamak olan Facebook’un React ile çalışırken kullandığı React’ı destekleyici bir mimari.
Eteration Academy’ in düzenlediği etkinliğe kaydolmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.
Tarih : 19 Şubat 2016 / 14:00 – 17:00
Yer    : İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü ARI-3 Teknokent Konferans Salonu Maslak / İstanbul (İstinye Park karşısındaki bina)

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz