Dünyanın en büyük profesyonel ağı LinkedIn, kullanıcılarına iş bulmalarını kolaylaştıracak yeni özelliklerle geliyor.
LinkedIn bugün duyurduğu bir güncelleme sayesinde iş arayan kullanıcılarına, kimlerin hayallerinin şirketinde çalıştığı hakkında bilgiler de sunacak.
 
Şuan da ABD, Kanada, Hindistan, İngiltere ve Avustralya’daki kullanıcıların %10‘ una kullanıma açılan yeni iş listeleme sayfası kullanıcılara, personel arayan  şirketlerin üzerinde durarak, o şirketlerde ne tip çalışanların var olduğunu ve iş verenlerin ne tip çalışanlar aradığı konusunda detaylı bilgi sunuyor.
linkedin-detay1
Ya da kullanıcılar eleman arayan şirketlerde çalışan personelin niteliklerini görerek kendileriyle karşılaştırma imkanı sunarken, gerekirse eleman arayan şirketlerde çalışanlarla iletişim kurma imkanı sağlıyor. Kullanıcılar “Takımla Tanış” özelliği sayesinde iş listesindeki hangi işler kendilerine daha uygun görebiliyorlar.
linkedin-detay2
 
TNW’ in haberine göre LinkedIn iş listeleri çıkarırken o şirkette çalışanlarıda listeliyor. Bu sayede kullanıcılar hem o şirketlerde çalışanlar hakkında bilgi sahibi olurken hemde o işi alıp alamayacakları konusunda bilgi de edinebiliyorlar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz