Dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, uygulamalarını ayırmaya devam ediyor. Facebook yayına sunacağı yeni özellikle Moments uygulamasının kullanımını zorunlu hale getirecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook geçtiğimiz yıl mesajlar bölümünü ana Facebook uygulamasından çıkararak Messenger uygulamasını yayınlamıştı. Facebook üzerinden mesajlaşmak isteyen kullanıcıların bu uygulamayı indirmesi zorunlu hale gelmişti.

faceook-moments-detay1

Messenger’ ı indirme zorunluluğu kullanıcıların pek hoşuna gitmese de Facebook benzer bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Daha önce adını duymuş olabileceğiniz Facebook’ un yan uygulaması Moments’ la fotoğraflarınızı arkadaşlarınıza gönderip isterseniz paylaşabiliyordunuz. Aynı zamanda yüz algılama algoritmalarıyla arkadaşlarınızla birlikte bulunduğunuz fotoğraflardan otomatik albümler oluşturabilen bu uygulama zorunlu hale gelecek gibi görünüyor.

Türkiye’ de pek popüler olmasa da dünya da epey ilgi çeken bu uygulama konum ve tarih bilgilerini de kullanarak fotoğrafları gruplandırabiliyor. Söylentilere göre 10 Ocak tarihinden sonra Facebook telefondan senkronize değişikliğini anlatacak bir bildirimle Moments bağlantısını zorunlu hale getireceğe benziyor. Son zamanlarda Facebook haber kaynağının başında yayınladığı bildirimler aracılığıyla bu değişikliği kullanıcılara duyurmaya başladı bile.

Facebook çok radikal bir karar alsa da bu değişiklik kullanıcıların hiç hoşuna gideceğe benzemiyor. Messenger bile hale kabullenilmemişken bu cesur hamlesi dikkat çekici doğrusu. Messenger indirilme sayısını dikkate aldığını düşündüğümüz şirketin , Messenger’ ın kullanım oranını dikkate almadığı gözlerden kaçmıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz