Google sanal ortamda reklam sağlayıcısı olarak en güçlü şirketlerden biri diyebiliriz. Ancak artık neredeyse hayatımızın her yerinde olan reklamlar için diğer sektörde olan şirketler bile altyapısal değişiklikler yapmaya başlıyor. Hatta Avrupa‘da mobil operatör şirketleri direk mobil ağ üzerinde reklamları engelleyecek sistemler üzerine çalışıyor. İlk denemeleri yakın zamanda başlayacak bu sistemi bir yazımızda açıklamıştık.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Büyük reklam sağlayıcılarından Google‘da artık reklam yapısında bazı değişikliklere gidiyor. Birkaç kaynağa bu bilginin doğruluğunu teyit eden Google yakın zamanda arama sayfalarının sağ tarafında çıkacak reklamları tüm dünya genelinde kaldıracağını belirtti.

Bu değişiklik sadece masaüstü kullanımlarda geçerli olacak. Tam anlamıyla Google reklamları sadeleştiriyor diyemeyiz. Bugünden itibaren yapılacak bu değişiklik sonrası sağ taraftaki reklamlar kalkacakken, üst ve alt tarafta gösterilen reklam sayıları arttırılacak.

Bu değişiklik sonrası kullanıcı bilgilerine göre sağ tarafta çıkarmış olduğu reklamlar bu durumdan etkilenmeyecek. Kullanıcının kişisel davranışlarını öğrenerek kişiye özel reklam sonuçları çıkaran Google bu sonuçları da sağ tarafta göstermeye devam edecek.

Mobil tarayıcılarda Google sadece üst tarafa reklam yerleştiriyor. Bu düzenlemenin bir sebebi de kullanıcıların mobil kullanım oranlarının artışı olarak düşünülüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz