Barselona‘daki Mobil Dünya Kongresinde yeni amiral cihazlarını duyuran Samsung, bir yenilikle daha karşımıza çıkıyor. Ancak bu duyuruya çok yenilik diyemeyiz. Aslında Apple‘ın beğenilen bir yeniliği kopyalanmış desek daha yerinde olur.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Apple geçtiğimiz lansmanında iPhone 6s için Yükseltme Programı‘nı duyurmuştu. Bu program kapsamında iPhone 6s  satın alan kullanıcılar 24 ay belirli bir farkı taksit olarak ödeyip, iki yıl boyunca yeni çıkacak modele ücretsiz sahip olacaklardı. Bu Yükseltme Programı Apple kullanıcıları tarafından çokça beğenildi.

Samsung da tam anlamıyla bu beğenilen hizmeti kendi de kullanmaya başladı. Şuan için sadece İngiltire’de kullanılacak Yükseltme Programı‘nı kullanmak isteyen müşteriler, Galaxy S7 satın aldıklarında 56.90 pound depozito ödeyip 24 ay boyunca da hey ay 24.58 pound ödeyerek iki sene içerisinde çıkacak yeni model Galaxy ler ile ücretsiz değişim yapabilecekler.

Bu hizmet ile firmalar temelde müşterilerin firmaya olan bağlılıklarını korumak istiyorlar. Apple‘ın yapmış olduğu bu yenilik karşılık bulmuş olacak ki Samsung ilk lansmanda bu yeniliği kendilerininde artık kullandığını duyurdu.

Sektörde çoğu konuda kıyasıya rekabet içerisinde olan bu iki şirketin birbirlerine açtıkları davalar her yerde karşımıza çıkıyor. Bakalım bu yeniliğin kopyalanmasından ötürü karşımıza bir dava daha gelecek mi?

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz