Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Modellerini Tanıttı

0
738

Barselona‘da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresinde Samsung yeni amiral telefonları Gaxy S7 ve S7 Edge modellerini tanıttı. Her sene olduğu gibi bu senede kongrede tanıtılması bekleniyordu. Hatta bu kongre öncesi merak uyandırmak için yeni cihazların görüntüleri sızdırılıyordu. Bir yazımızda Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinin sızdırılmış görüntülerine yer vermiştik.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yeni cihazları genel olarak inceleyecek olursak; S6 modellerine göre biraz daha kalın olmalarının sebebi daha büyük ve dayanıklı olacağı öngürülen pil seçiminden ötürü. Bunun dışında Samsung köklerine geri dönmüşe benziyor; S6 da kaldırdığı suya dayanıklılık ve microSD kart desteği S7 modellerinde yine karşımıza çıkıyor. Uzmanlar tarafından bu S6 modelleri için büyük eksiklik olarak görülüyordu.

Daha büyük S7 Edge Ekranı

Galaxy S7 ve S7 Edge genel olarak aynı özellikleri barındırmakta. Ancak S6 modeli ile ekran boyutu olarak aynı özellikleri artık taşımıyorlar. S7 Edge 5.5” ekranı ile kullanıcılar daha geniş bir kullanım alanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar uygulamalara daha kolay ulaşabilecekler.

Daha büyük piller

Bir önceki modele göre yeni modeller bariz biraz daha kalın gözüküyor. Bunun sebebi ise kullanım süresini arttırmak için Samsung‘un pil boyutunda yapmış olduğu değişiklik. Galaxy S7 için bir önceki modelde 2.550 mAh olan pil kapasitesi 3.000 mAh olarak yükseltilirken; S7 Edge modelinde bir önceki modelde 2.600 mAh olan pil kapasitesi 3.600 mAh olarak yükseltilmiş.

Bazı eski arkadaşlar

Galaxy S6 ve S6 Edge modelleri çıktığında Samsung hayranları suya dayanıklılık ve harici hafıza eklenebilmesi özelliklerinin kaldırılmasından şikayetçi olmuşlardı. Samsung bu şikayetleri dikkate almışa benziyor. Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde suya dayanıklılık ve harici hafıza eklenebilmesi özellikleri yeniden geldi.

Genel Özellikler

  • Quad HD Super AMOLED 2560×1440 Ekran
  • Quad-core 2.15GHz + 1.6GHz İşlemci
  • 4GB RAM (LPDDR4)
  • microSD Kart Yuvası
  • Always-on Displays
  • IP68 Su ve Toz Direnci
  • Kameralar: Arka: Dual Pixel 12MP / Ön: 5MP
  • Android 6.0 Marshmallow İşletim Sistemi

Samsung S7 ve S7 Edge Cihaz Fotoğrafları

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz