Google Maps‘ in Türkiye’ de kullanılmaya başlayacağını ve etkileyici yeniliklerini bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Bu sefer dikkat çekici bir Google haberini paylaşacağız. Google Maps kullanıcılarını ödüllendirecek.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Google Maps geçtiğimiz günlerde “Local Guides” ismini verdiği; yani Google Maps’te yer alan bir konumda yaşayan insanların o konum hakkındaki görüşlerini bildirdikleri ve konumu tanıttıkları özelliğini duyurmuştu. Local Guides adı altında yapılan yorumun ya da tanıtımın resmi olarak yayınlanabilmesi için en az 50 beğeni alması gerekiyor.

google-mpas-odul

Local Guides adı altında yorum ya da tanıtım paylaşan kullanıcılar Google hesaplarında seviyeler kazanabiliyor.  Google yeni bir ödüllendirme sistemiyle Local Guides yeniliğine daha interaktif hale getirmeyi amaçlamış. Local Guides altında yorum ve tanıtım paylaşan kullanıcılar ilk aşamalarda bazı Google hizmetlerinde çeşitli indirimler veya hizmetlere erişim hakkı kazanırken, ileri ki seviyelerde ise  1TB Google Drive hizmeti gibi hizmetlere ücretsiz sahip olabilecekler.

Bu sayede Google hem kullanıcılarına daha iyi hizmet verirken hemde emek harcayan kullanıcılarına ufak da olsa hediyeler vermiş olacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz