Apple Güneydoğu Asya‘ da ilk Apple Store‘ un Singapur‘ da açılacağını doğruladı. Amerika menşeli firma Asya‘ da büyüyen akıllı telefon pazarını görerek bu bölgede yayılmak için çalışmalar içerisine girmişe benziyor.
Apple geçen hafta sessizce Singapur‘ da personel alımına başlamıştı. Bu hafta da Apple‘ ın Perakende Satış bölümü yöneticisi çok yakında Singapur‘ da bir Apple Store açılacağını doğruladı. Yöneticinin yaptığı açıklama aşağıdaki gibi.
Singapur‘ da 900 den fazla çalışan çağrı merkezi çalışanımız var. Şimdi de yeni açılacak Apple Store için eleman alımına başladık. Singapur gerçekten çok etkileyici bir şehir ve bir alışveriş kenti. Tüm dünyada herkes tarafından sevilen hizmetlerimizi eğlence ve eğitim altyapımızı Singapur‘ a taşımak için sabırsızlanıyoruz.”
Aynı zamandan Reuters‘ ın haberine göre yeni açılacak bu mağaza yenilebilir enerji ile güçlendirilecek.
Apple tam olarak mağazanın ne zaman açılacağını yada nerede olacağını belirtmedi. Ancak yapılan dedikodulara göre mağazanın zaten kiralandığı yönünde. Alışverişin en çok olduğu bir merkezde Apple Store‘ un açılacağı konuşuluyor.
Apple şu zamanda kadar 3. parti bir satış ortağı ile bu bölgede ürün satışı sağlıyordu. Bu sayede ilk dalga olarak Singapur‘ dan başlayıp online satış ağını Güneydoğu Asya‘ da genişletmeyi planlıyor. Bu genişleme ne boyutta olacak Apple bu alanda ne kadar yayılmayı planlıyor; bunlar şu aşamada ortaya dökülmemiş sırlar olarak kalacak.
Bu yeni pazardan Apple‘ ın beklentileri ne boyutta, yada bu pazar karşılık bulacak mı soruları herkesin aklındadır. Ancak ne olursa olsun Güneydoğu Asya’ da Apple insanların gözünde premium bir marka olarak durmakta. Apple da bu pazar beklentisini almaya çalışacağa benziyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz