Evde kaldığımız şu günlerde görüntülü dijital görüşme uygulamaları kullanımı ciddi bir şekilde arttı. Türkiye`de genellikle zoom teams veya Discord uygulamaları tercih ediliyor. Bir yerli firma bir alternatif olması amacıyla HAVELSAN Diyalog  Uygulması geliştirildi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımına yönelik yazılımlar geliştirmekte olan  HAVELSAN, yabancı konferans uygulamalarının güvenilirliğine tartışıldığı şu günlerde yerli ve güvenli bir çözüm sunmayı amaçlamakta düşünülüyor. Havalsan Diyalog uygulaması , Mayıs ayı içerisinde kullanıma sunulacak.

Dijital görüşme, dileyen firmaların kendi sunucularında ve bulutta çalışabilecek mimaride geliştirilmiştir. Bu sayede firmalar için bilgi güvenliği sunuluyor. Ayrıca herkes için uçtan uca kadar şifreleme yapma şansınız var.

Güzel Bir Özellik Eklendi

Dijital görüşmenin herhangi bir uygulaması bulunmuyor, doğrudan tarayıcı üzerinden çalışmaktadır. Bilgisayarda, iOS ve Android cihazlarda çalışacak yapıda tasarlanmıştır. HD ve 4K görüntü desteği sunmaktadır. Hıza göre görüntü kalitesini ayarlama özelliği de bulunmaktadır. Ekran paylaşımı ve sadece sesli görüşme özelliklerine de yer verilmiş. Kullanıcı sayısı ve süre sınırı olmamaktadır.

Mayıs ayı içerisinde kullanıma sunulacak olan Havelsan Diyalog, firmaların bilgi güvenliği için kritik rol üstlenecek. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, yurt dışından alınmış hazır bir ürün veya altyapı olmadığı için özellikle dost ve müttefik ülkelere ihracat potansiyelinin yüksek olduğunu açıklamıştı.

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz