İki yıl bekledikten sonra nihayet Facebook mobil Messenger uygulamasında kullanılabilecek ücretli çıkarmalarını tanıttı. Bu da demek oluyor ki Facebook artık mesajlaşma servisinden para kazanmaya hazır.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yeni çıkartma paketini kullanabilmek için malesef Facebook Messenger yeterli görünmüyor. Facebook Messenger uygulamasının yanında PicoCandy‘ nin iOS veya Android uygulamaları olmalı, bu sayede çıkartma paketlerini satın alabilir, yenileri için kredi yükleyebilir ya da tanıdıklarınıza gönderebilirsiniz.

facebook-messenger-sticker-pic

Bu haliyle Facebook Messenger çıkartmalarını kullanmak biraz hantal görünüyor. PicoCandy CEO‘ su Geraldine Young ilk versiyon olduğundan dolayı bazı sıkıntıların olabileceğini ancak ilerleyen günlerde şirketin çıkartma mağazasını yerelleştirmiş içeriklerle Facebook Messenger’ a entegre edilebileceğini söyledi.

Şuanda kullanıcıların satın alabileceğiniz dokuz adet çıkartma paketi bulunuyor.
Bu paketlerin yanında ücretsiz çıkarmalar ve McDonald’s a özgü hazırlanan çıkartmalar da yer alıyor. Facebook daha öncede LEGO ve animasyon filmi Despicable Me için özel çıkartmalar hazırlamıştı. Bu çıkartmalar sosyal platformlardan para kazanamasada
ücretli çıkartmalarla şansı var gibi görünüyor.

Line isimli mesajlaşma servisi Asya kıtasında çok popüler ve 2013 yılında 230 milyon kullanıcıya çıkartma satarak ayda 10 milyon dolar kazanmıştı. Kullanıcı sayısı azalsa da Line çıkartmalar sayesinde ortalama gelirini artırmaya devam ediyor.

Facebook 1,55 milyar kullanıcıya sahip, bunların 700 milyon kadarı Facebook Messenger kullanıyor. Bu rakamları göz önünde bulundurursak ücretli çıkartmalar Facebook için iyi bir gelir kaynağı olacak gibi.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz