Google Chrome’da Büyük Yenilik

0
1631

Android kullanıcıları için Chrome artık indirmeleri duraklatma ve iptal etme özelliğini aktif hale getirdi. Bakıldığında neden büyük yenilik denilebilir. Ancak mobil cihaz ve veri kullanımı düşünüldüğünde bu küçük özellik hayatı kolaylaştırıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bir Android Blogunda belirtilene göre Chrome 50 versiyonu ile birlikte Android’in gömülü indirme yöneticisine durdurma ve iptal etme seçeneği eklendi. Bu seçenekler sayesinde artık indirmeyi istediğinizde duraklatabilir yada iptal edebilirsiniz.

Şuan için tüm kullanıcılara açılmayan bu özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılara açılması ön görülüyor. Tüm kullanıcılara açılsa da Marshmallow ve üzeri versiyonlarda kullanılabilir olacak. Eğer Android N OS sürümünü deneme olarak indirdiyseniz, bu özellik o versiyonda da çalışacaktır. Ancak bu yeni versiyonda dosya tiplerine göre farklı indirme diyalogları çıkacaktır karşınıza. Bu durum biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Şuan için test aşamasında olan bu özellik kullanım sırasında elbette bazen çökmelere sebebiyet verebilir. Test aşamasındaki uygulamaları kullanmaktan keyif almıyorsanız biraz daha beklemenizde yarar var. Bir diğer taraftan baktığımızda Chrome Android kullanıcıları arasında oldukça popüler olsa bile; bahsettiğimiz özellik Android kullanıcıları için 2014 yılından beri Opera tarafından sağlanmakta.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz