Flipboard a gelen yeni IOS ve Android güncellemesi ile uygulama artık Facebook Messenger entegrasyonuna da sahip. Bu sayede artık Paylaşma seçeneği altından Facebook Messenger seçerek dilediğiniz birine direk bağlantıyı paylaşabilirsiniz.
Bu özellik sayesinde bağlantıyı paylaştığınızda daha zengin bir görüntü elde edeceksiniz. Bu görüntü düz link paylaşmaktan daha güzel bir görünüme sahip olacak.
Karşı taraf bu linke tıkladığında eğer karşı tarafta Flipboard yüklü ise içerik direk uygulama içerisinde açılacak, uygulama yüklü değilse uygulama yükleme için yönlendirmede bulunacak.
Bu güncellemede ek olarak Flipboard bu şekilde link paylaşıldıktan sonrası içinde bir düzenlemesi mevcut. Karşı tarafın linke tıklayıp uygulamayı açması durumunda Facebook Messenger dan yönlenilmesi durumunda açılan içerik içerisinden tekrar Facebook Messenger’ a geri dönmek için de bir tuş olacak. Bu sayede kullanıcılar okudukları içerikleri tartışmak yada başka içerikler paylaşmak için konuşmaya hızlıca geri dönebilecekler.
Bu ihtiyaç aslında bir kullanım araştırmasından sonra ortaya çıkıyor. Yapılan incelemelerde Facebook Messenger kullanıcılarının Flipboard bağlantılarını konuşmalarında paylaştıkları ve bu oranın küçümsenemeyecek boyutta olduğu fark edilmiş. Bu sebeple de Facebook ve Flipboard arasında bir işbirliği yapılması kararı alınmış. Bu kullanım eğilimini daha kullanışlı hale getirmek için böyle bir güncellemeye gidilmiş.
Kullanıcıların kullanım alışkanlıklarının ne denli önemli olduğunu dünyanın önde gelen şirketlerinin kullanıcı eğilimlerine göre uygulamalarına yön verdiklerini görmek gerekir bu noktada. Yurt dışında Teknoloji şirketlerinin neredeyse hepsi süreç içerisinde kullanıcı deneyimlerine göre evriliyor evrilmeyen silinip gidiyor.
Ülkemizde kullanıcı eğilimleri çoğu teknoloji şirketinde göz ardı edilmekle birlikte kullanıcıların yeni sistemlere uyum sağlamaları hatta eski alışkanlıklarından uzaklaşması bekleniyor çoğu zaman. Bu durumda da kullanıcılar çoğu sistemi zorunluluktan yada ihtiyaçtan ötürü kullanıyor. Sosyal ağlar konusunda yada kullanıcıların direk ihtiyaçlarına hizmet etmeyen uygulamalar ülkemizde çok ortaya çıkmıyor.
Gelecekte teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin unutmamak gerekir ki teknolojinin merkezinde hep kullanıcı olacaktır. Bu vesile ile Türkiye’ deki yazılım ekosistemine uygulamalar geliştirirken süreçte kullanıcı eğilimlerine göre evrilmelerini tavsiye ederiz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz