Facebook şu sıralar göndermiş olduğunuz gönderilere arkadaşlarınız yorum yazarlarken gerçek zamanlı olarak sizi bilgilendirmeyi test ediyor. Görünürde ufak bir değişiklik gibi görünse de genel kullanıma nasıl etki edeceği ön görülmeyen bir özellik gibi duruyor. Bu konuda bazı kullanıcılardan geçen ay geri bildirim geldi. Onların fark ettiklerine göre “Bir arkadaşınız yorum yapıyor” şeklinde bildirimler almışlar.
Facebook Meesengerda da olduğu gibi aslında neredeyse tüm mesajlaşma uygulamalarında bu özellik mevcut. Ancak Facebook mobil uygulaması için bu yeni bir özellik. Ancak bu özellik içerisinde ihtimalleri barındırıyor. Yorum yazıldığını gören kullanıcılar için uygulamada kalma süresi artabilir iken, yazılan yorum karşı taraftan görülecek diye insanlar yorum yapmaktan çekinebilecek.
Biri yorum yazarken başkasının yazdığı yorum olduğunu görse mesela; bu o yorum yazılana kadar bekleyebilir ve bu sürede zaman akışına dalıp yorum yazmayı da unutabilir. Geri bildirim yapan kullanıcılarda buna benzer kullanım davranışı değişiklileri de yaşanmış.
Bu konuda sosyal medyada geri bildirim yapan kullanıcıların yorumlarına değinecek olursak;
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz