Facebook artık kullanıcı deneyimini arttırmak için düşük hızlı internetin olduğu yada hiç internetin olmadığı durumlarda gönderilere yorum yapılmasını sağlıyor. Bu özelliği ilk olarak Android cihazlarda devreye alacaklarını bir gönderide duyurdular.
Bu düzenleme ile uygulama artık siz çevirimdışı iken bile yorum yapmanıza olanak sağlayacak. İnternet bağlantınız olduğunda bu yorumlarınızı otomatik olarak gönderecek. Bu düzenleme sadece bu durumu içermiyor. Facebook açıldığında yeni içerikleri indirmeye çalışıyor. Eğer düşük bir bağlantı var ise yeni içerikleri indirmek yerine haber kaynağından son indirilmiş içerikleri gösterecek ve düşük hız yada olmayan internet durumunda bu son gönderilere yorum yapılmasını sağlayacak.
Aynı zamanda gün içerisinde bağlantı kopukluğu olduğunda daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için Facebook arka planda internet bağlantısı olduğunda haber kaynağını güncellemek üzerine de çalışmalar sürüdürüyor. Ancak bu durum internet kullanımını arttıracağı gibi pil ömrünü de azaltacaktır. Bu kullanıcıların pekte hoşuna gitmeyecek gibi.
Bu konu üzerine Facebook Ekim ayında Android için bir güncelleme çıkarmıştı. Bu güncelleme yukarıda anlattığımız maddelerden birini içeriyor. Bu özellik düşük bağlantı hızında yeni içerik yüklemek yerine en son yüklenen içeriklerin listelenmesini sağlıyor. Görünen o ki Facebook bu bağlantı konusu üzerine çok daha eğilecek gibi.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz