Facebook’ ta oyun oynayın veya oynamayın en sıkıldığınız nokta sürekli gelen oyun istekleri.
Her taraftan gelen oyun istekleri kullanıcının sinirlerini bozduğu bir gerçek. Facebook CEO’ su Mark Zuckerberg de durumun farkında ve aksiyon almaya başladıklarını belirtti.
Hindistan da katıldığı bir etkinlikte konuşurken bir dinleyicinin oyun isteklerinin rahatsızlığı ile ilgili durumu belirtmesi ve ne olacak bu durum diye sorması sonrasında Mark Zuckerberg açıklama yaptı.
Daha önce sosyal ortamda durumun kendisine aktarıldığını ve etkinliğe gelmeden önce de bu yönde soruların geleceğini tahmin ettiğini belirterek, ilgili birimlere durumu anlattığını ve çözüm istediğini belirtti.
Ve çok yakında oyun isteklerinin tamamen bitmese de en azından oyun oynamayanlara gitmeyeceği gibi bir yöntemle sorunu gidermek istediklerin belirtti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Kullanıcıları sinirlendiren Oyun İsteklerinin geleceği ile ilgili Mark Zuckerberg’ in açıklamaları;

Bu soruyla daha önceden sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğim pek çok soru cevapta karşılaştım ve buraya gelmeden önce bir çözüm bulursak iyi olacağını düşündüm. Nitekim öyle de oldu. Konuyla ilgilenen arkadaşıma durumu bildirdim.  Bir süre sonra bana gönderdiği e-mail? de bazı araçların bu sistemi otamatik olarak gerçekleştirdiği ve oyun isteklerinin yeni kişileri çekmek adına daha önceden Facebook üzerinden hiç oyun oynamamış kişilere gönderildiğini söyledi. Ancak bu durumu ortadan kaldıracağız. Oyun isteklerini ve davetleri tamamen ortadan kaldırma gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü Facebook sistemi üzerinde önceliğimiz olan bazı konular var.  Fakat kullanıcıların da bu durumdan şikayetçi oluşu bizim için başka bir öncelik daha doğurmakta. Sonuç olarak bu duruma bir çözüm bulacağız ve bu konuda çalışıyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz