Daha önce Apple‘ ın iPad Air 2 modeliyle piyasaya sürdüğü gömülü sim kart teknolojisi ile birlikte artık sim kartlar tarih oluyor. iPad Air 2 SIM kart girişine sahip olmamasına rağmen hücresel bağlantı gerçekleştirebiliyor.
Peki nasıl?
Apple’ın iPad Air 2’ye yerleştirdiği Apple SIM kartı ile farklı operatörlerden aldığınız hücresel bağlantı hizmetini kullanabiliyorsunuz. Ancak şu an sadece ABD ve UK için kullanılabilir durumda. İlerleyen yıllarda göreceğimiz iPad’lerde Türkiye’ de de Apple SIM uygulamasına geçilebileceğini sözkonusu.
Nano-SIM kart uyumlu sistemin iPhone 7?yle birlikte artık iPhone?larda kullanılacağı söyleniyor. Sequrity Elements ismindeki çip teknolojisi ile banka kartı, kimlik kartı ve sim kart üzerindeki bilgiler çipe gömülebilecek. Bu bilgilerin güvenliği nasıl sağlanacak, çipe bu bilgiler nasıl yuklenecek, bu çipler telefona nasıl entegre edilecek, tum bunlar merak konusu.
Parmak izi, damar izi gibi bilgiler de bu entegre yapıya gömülebilir olacak fakat bunun için devletin izninin alınması gerek. Gerekli izinler alındığı takdirde, 2016′ da bu teknoloji yaygın olarak kullanılmaya başlanılacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz