Dropbox‘ ın yaptığı açıklamaya göre artık PDF dosyalarını düzenleyebilir, Dropbox hesabınızda saklayabilirsiniz. Şimdilik bu özelliğe IOS cihazlarda destek veren Dropbox yakın bir tarihte Android için de kullanılabilir durumda olacak. Dropbox popüler dosya formatlarına desteği giderek artırıyor. Adobe ile aralarındaki işbirliği her geçen gün artan Dropbox, geçen ayda Adobe Doküman Bulut yapısına Dropbox entegrasonu eklediğini belirtmişti.
Bu geliştirme öncesinde Adobe masaüstü ve IOS uygulamasında PDF düzenleme desteği veriyordu. Bu yenilik sayesinde bu düzenleme özelliği Dropbox uygulaması üzerinde direk olarak yapılıp otomatik olarak Dropbox diskinize kaydedilecek.
Şuanda PDF dosyaları düzenleme özelliği kullanılabilir durumda. Bu özellik sayesinde halihazırdaki dosyalar düzenlenebildiği gibi, yorum yapılabilecek hatta Acrobat Reader uygulaması ile dosyalar elektronik imzalanıp tekrar Dropbox a eklenebilecek.
Şirketin yaptığı açıklamaya göre de Android uygulması yeni yılın başlarında gelecek.
Bu yeni özelliği kullanmak için kullanıcılar Dropbox hesaplarında olan bir PDF dosyayı açtıktan sonra düzenle dediklerinde uygulama Acrobat Reader  uygulaması açıp düzenleme imkanı sunacak Acrobat Reader‘ da yapmış olduğunuz düzenlemeler Dropbox ile entegre olacak.
Bu entegrasyonda kurgulanan ise Acrobat Reader kullanıcıların çoğu dosyalarını da Dropbox da saklıyor. Bu sayede iki uygulama birlikte entegre olunca kullanıcılarında kullanımı daha efektif olacak.
Dropbox kullanıcıların kişisel dosyaları arasında dokümanlar önemli bir yere sahip. Bu konuda Dropbox‘ ın hakkını vermek gerek ki, bu entegrasyon Dropbox‘ ın ilk entegrasyonu değil. Dropbox PDF den önce Microsft Office Dosyaları düzenleyebilmek için Microsoft Word ile de entegre olmuştu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz