Teknoloji devi Google, Çin‘ de faaliyete geçmeye kararlı görünüyor. Gelen haberlere göre Google, 2016‘ da Çin’ e özel Play Store açmak için kolları sıvamış durumda.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Çin hükümeti Google Play Store için sürekli sınırlamalar getiriyor. Google‘ da sınırlamaları aşmak için Çin’ e özel ana mağazadan ayrı bir Google Play Store daha açarak ve bu mağazaya ait verileri Çin’ de saklayarak kısıtlamaları aşmayı planlıyor. Google’ ın Çin’ e özel mağazasını 2015′ in son çeyreğinde açmayı planladığı ama bazı problemler nedeniyle 2016′ ya ertelendiği söyleniyor.

Beş yıl önce Çin hükümetinin arama sonuçlarına yönelik sansürcü politikası nedeniyle Google Çin pazarından ayrılmıştı. Ancak hızla büyüyen Çin pazarı Google gibi dev şirketler için çok cazip bir hal almaya başladı.

Bu sürede Google‘ ın eksikliğini Çin pazarında giderek büyüyen Baidu ve Wandoujia gibi yerel şirketler almaya başladı. Google’ ın Çin’ e geri dönmesiyle birlikte, ülkede giderek geniş yer tutmaya başlayan Apple ile ciddi rekabet yaşayacaklar gibi görünüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz