Yürüdükçe size para kazandıran uygulama BitWalking‘ i hemen denemeye başlayabilirsiniz.
Uygulamayı telefona yükledikten sonra attığınız her 10.000 adım yani ortalama 8 kilometre yürümeye 1 dolar kazanabilirsiniz.
Yeni yayınlanan uygulama sanal bir para sistemi. Siz hareket ettikçe, yürüdükçe para kazanıyorsunuz. 
Bazı akıllı telefonlar satın alındıktan sonra kendi bünyesinde yer alan uygulama ile attığınız adımları sayıyor, yaktığınız kalorileri gösteriyor.
Bitwalking uygulamasını telefonunuza yükleyin. Attığını tüm adımları paraya dönüştürün. Attığınız her 10.000 adımda sanal hesabınıza 1 dolar artıyor. Kazandığınız parayı internetten bir şeyler almak için kullanabilirsiniz. Ya da sanal döviz bürolarında gerçek paraya çevirebilirsiniz.
Nissan Bahar ve Franky Imbesi tarafından geliştirilen proje şimdiye kadar 10 milyon dolar finansman sağlamış durumda. En büyük finansörler Japonya’ dan. 
Uygulama ile ilgili bir güzel haber yine Japonya’ dan geldi. Japon elektronik şirketi Murata, Bitwalking’ in telefonlardan bağımsız olarak kullanılabilmesi için bir de bileklik tasarlıyor. Akıllı bilekliği kullanırsanız, yanınızda telefon taşımanıza gerek kalmaksınız attığınız her adımı paraya çevirebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
Bitwalking Doları
Bitwalking Doları

Uygulamayı kullanırken yeni bir para birimin göreceksiniz. BW$. Bu da BitWalking dolarları olacak.
Adım attıkça para kazandıran Bitwalking uygulaması tüm dünyada ciddi anlamda ses getirdi. Kurucuları ile görüşme yapmak için bankalar kuyruğa girdi demek çok da yanlış olmaz.
Uygulama ses getirince ayakkabı üreticileri de gündeme gelmek istedi. Çoğu ayakkabı üreticisi Bitwalking dolarlarını kabul edeceğini duyurdu. Görüşeme içinde olan bankalarla eğer bir anlaşamaya varılırsa; Bitwalking dolarlarını bankada bozabilecek ve gerçek paraya dönüştürüp kullanabileceksiniz.
Bitwalking uygulaması insanları yürümeye teşvik ederek sağlıklı yaşamaya da ön ayak olmak istiyor.

Bitwalking'in Kurucuları Nissan Bahar ve Franky Imbesi
Bitwalking’in Kurucuları Nissan Bahar ve Franky Imbesi

Bitwalking’in Kurucuları Nissan Bahar ve Franky Imbesi yaptıkları röportajda; iki temel amaçları olduklarından bahsettiler. Birincisi insanları sağlıklı yaşamaya teşvik etmek. İkincisi fakir ülkelerde yaşayan insanlara ek gelir anlamında katkı sağlamak.
Uygulamanın kapsamı gün geçtikçe genişliyor. İleride firmalar ile birlikte de iş yapılmak isteniyor. Şöyle ki; çalıştığınız şirket ile varılacak anlaşma neticesinde, ay içinde yürümekten kazandığınız BitWalking dolarları, ay sonunda yatacak olan maaşınız ile birlikte size verilecek.
Peki genel duruma bakıldığı zaman BitWalking uygulamasını kullanarak ne kadar para kazanabilirsiniz.
Mevcut istatistikler, gelişmiş ülkelerde ortalama bir kişinin ayda 15 Bitwalking doları kazanabileceğini gösteriyor. Bu aslında ortalama 120 kilometre yürümek anlamına geliyor. Ancak insanların uzun yollar kat etmek durumunda olduğu daha fakir ülkelerde Bitwalking’in daha da büyük bir fark yaratabileceği düşünülüyor.
Projenin uygulanması için pilot ülkeler de seçildi. İki temel amaçtan biri olan fakir ülkelerdeki insanlara ek gelir sağlamak adına; Malavi ve Kenya ilk olarak projenin uygulamaya konulacağı ülkeler olacak. 
Son olarak kurucularının uygulama ile ilgili sözlerine yer verelim: “Nerede olursa olsun ya da kim olursa olsun herkesin kazanabileceği bir paradan bahsediyoruz. Kazanılacak bu para, kimileri için haftada bir bardak kahve olabilir. Bazıları içinse hayatı tamamen değiştirebilir. Tüm bunları da hem sağlıklı kalıp hem de çevreyi daha az kirleterek yapabiliriz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

4 YORUMLAR

  1. 10 bin adımda 1 dolar diyor minimal 5 km desek, 1 dolar kazanmak için 5 km dolaşacak adama deli derler. Bizim insan 500 m için taksiye biniyor. Adamı güldürmeyin.

  2. Bu durum bes kilometre yuruyeyim de bir dolar kazanayim diye degil. Normal islerini yaparken ayni zamanda para da kazan. Biraz daha yurumeye tesvik etmek icin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz