Microsoft mobil teknolojiye yönelik çalışmalarına aynı hızla devam ediyor.  “Android cihazınızı Windows Phone ile değiştirmeyi düşünüyor musunuz?? sloganıyla yayınladığı yeni uygulaması AppComparison ile Android kullanıcılarını Windows Phone‘ a çekmeyi planlıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft yeni servislerini hem iOS hem de Android platformlarında yayınlamaya özen gösteriyor.  Ancak Google Play Store‘ da geçtiğimiz günlerde yayınlanan AppComparison uygulaması yalnızca Android kullanıcılarına hitap ediyor.

Dikkat çekici bir slogana sahip olan uygulama  yüklendikten sonra cihazınızda yüklü olan uygulamaları tarıyor ve hangi uygulamaları Windows 10 Mobile da kullanabileceğinizi bildiriyor. Eğer uygulamalar Windows marketinde yer almıyorsa, kendi marketinde yer alan benzer uygulamaları kullanıcıya sunuyor.

Microsoft bir süredir mobil çalışmalarına hız vermişti. Windows 10 işletim sistemine sahip iki yeni telefonu Lumia 950 ve 950XL‘ i geçtiğimiz günlerde çıkarmıştı. Ancak Windows Phone 8 de var olan problemler devam ediyor.

Örneğin Gmail gibi önemli bir eposta servisi ya da Snapchat gibi popüler uygulamalar hala eksik. Ama uygulamalardaki gelişmeler gözden kaçmıyor çünkü  Windows uygulama sayısı eskiye nazaran hayli artmış durumda. Ayrıca var olan uygulamalarda iOs ve Android de yer alan versiyonlarıyla denk çalışıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz