Minecraft şüphesiz ki çocukların oynamaktan çok keyif aldığı popüler oyunlardan biri. Hatta en çok satan oyunlardan biri olma özelliği taşıyan oyun, Microsoft’ a satıldıktan sonra
yaratıcıları milyarder oldu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft’ un iki yıl önce satın aldığı Minecraft çocuklara özel mükemmel bir versiyonla geliyor. Yapılan açıklamada Minecraft’ in özel bir versiyonunun çocuklara kodlamayı öğretecek şekilde geliştirildiği belirtildi. Code.Org ile yapılan ortak çalışmalarla dünyada bilgisayar bilimine olan ilgiyi daha da artırmayı hedefleyen Hour Of Code’ un  üçüncü yıl dönümü için hazırlanan oyunun hedef kitlesinde 6 yaş üstü çocuklar var.

Mojang ve Microsoft işbirliği ile hazırlanan kodlama dersi planında 14 bulmaca yer alıyor. Oyunun hedefinde bir saat içinde bazı temel kodlama mantıklarını çocuklara anlatabilmek var. Örneğin döngüleri öğretmek için çocuklardan oyunda yer alan bir karakteri dünyanın etrafında döndürmesi bekleniyor.

Tamamen ücretsiz ve tarayıcı bazlı oyun şuan oynanabilir durumda. Eğer çocuğunuzu kodlama dünyasıyla tanıştırmak istiyorsanız Minecraft’ ın bu versiyonunu deneyebilirsiniz.
Minecraft’ in bu etkinlik için özel olarak tasarlanan versiyonunu bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. bu yazıyı şimdi gördüm. bu haberde ayrıca şahane bir girişim. çocuklarımızı uzun yıllar değerli kalacak bu eğitimlere dahil edip bilinçli yetiştirmek mükemmel bir fikir. Belki çok sevecekleri bu işi erkenden keşfedebilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz