Çin teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden olan Baidu ve Xiaomi nesnelerin interneti ve yapay zeka konularında beraber çalışmak için anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bilindiği üzere Çin’de “Goolge Çin“in yasaklanması ile birlikte yerli arama motoru olarak Baidu kuruldu ve ciddi anlamda kullanılmaya başlandı. Şu aşamada Çin?deki halka açık en değerli üçüncü şirket konumuna yükselmiş durumda.

Anlaşma masasının diğer ucunda bulunun Xiaomi ise Amerika’nın en başarılı teknoloji üreticisi olan Apple’ı örnek alan ve geliştirdiği akıllı telefonlarla tüm dünyaya başarısını kanıtlayan bir diğer firma.

Pekin’de geliştiricilere yönelik ilk konferansını düzenleyen Xiaomi; Baidu ile varılan ortak çalışma anlaşmasını duyurmuş oldu.

86 milyar dolar piyasa değeri ile Baidu globalleşen bir firma olmakla birlikte; Xiaomi başarıları ile Çin dışında Hindistan’da da gelişen piyasalarda önemli bir oyuncu konumuna gelmiş durumda.

Gelişmekte ve dünya devi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen iki firmanın ortak noktada buluşması ve birlikte çalışma anlaşmaları ciddi anlamda bir sinerji yaratacaktır.

Bu iki firmanın ortak çalışma neticesinde geliştireceği ürünleri merakla beklemeye başlayacağız.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz