Yeni bir dil öğrenmenin çok sayıda yolu olsa da; hemen hemen hepsinin temeli pratik yapmaya dayanıyor. Sürekli pratik yapmak için yabancı bir arkadaş edinebilirsiniz veya bu hizmeti beli girişimlerden (saatlik) satın alabiliyorsunuz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft geliştirdiği yapay zeka destekli uygulamasa Microsoft Çince Öğrenin uygulaması ile sürekli pratik yapabileceğiniz sanal bir asistanınız olacak.

Uygulama iki temel moda sahip. Bunlardan birincisi başlangıç seviyesinde olanlar için, diğeri ise daha ileri seviyede devam etmek isteyenler için tasarlanmış.

Başlangıç seviyesini seçtiğiniz zaman; yeni durumlar, cümleler öğreneceksiniz. Kısa konuşma pratikleri ile basit olayları anlatmaya başlayabileceksiniz. Asistan bazı durumları anlatıp sizin de aynı cümleleri tekrar etmenizi isteyecek.

Siz cümleleri tekrar ettiğinizde asistan; telaffuzunuzun ne kadar doğru olduğunu ölçümleyecek. Doğru telaffuz ettiğiniz cümleler yeşil renge, yanlış telaffuz ettiğiniz cümleler kırmızı renge boyanacak. Asistan kendinizi anlatmanızı isteyecek. Kurduğunuz cümlelere göre asistan kullanmanız için size kelime önerebilecek.

Daha ileri seviyesini seçtiğiniz zaman, daha çok gerçek hayattan bazı işlerinizi Çince konuşarak halletmenizi sağlayacak şekilde ilerliyor olacaksınız. İleri seviye ile başladığınızda restoranda yemek siparişi vermek veya Çin’de yoğun bir şekilde kullanılan WeChat uygulamasına yeni bir kişi ekleme gibi işlemler yapabileceksiniz.

Bu güzel uygulamayı kullanmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft'un Yapay Zeka Temelli Uygulaması ile Çince Öğrenin

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz