Bumble özellikle kadınlar arasında hızla yayılmaya başlayan bir eşleşme uygulaması. Şimdi de Spotify ile yapmış olduğu işbirliği sayesinde kullanıcı kitlesini daha da büyütmek niyetinde.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yakın zamanda Bumble‘a gelecek bir güncelleme ile birlikte kullanıcılar Spotify hesapları ile Bumble hesaplarını bağlayabilecekler. Bu sayede eşleştirme uygulaması kullanıcının en çok dinlediği türleri sanatçıları kullanarak ortak müzik zevklerine sahip eşler bulmayı hedefliyor.

Bazı otoriteler dinlenilen müzikler üzerinden yapılacak olan bir eşleştirmenin çok önemli bir atılım olmayacağını düşünse de; şirket yetkilileri bunun tam tersini düşünüyor. Şirket yetkilileri sonuçta bir eşleşme uygulaması içinde kullanıcılar olumlu yada olumsuz kararını vermeden önce karşı tarafın neler dinlediğine en azından bir göz gezdirecektir diye düşünmekte.

Bumble en çok dinlenen sanatçılar
Bumble en çok dinlenen sanatçılar

Bununla birlikte bu iş birliği kullanıcıların kolay kullanımını sağlayacaktır. Şu noktaya kadar kullanıcılar dinlemiş oldukları müzik türlerini yada sanatçıları Bumble sistemine kendileri eklemek zorundalar. Ancak bu işbirliği sonrası uygulama bu bilgilieri Spotify üzerinden rahatlıkla elde edebilecek.

Bumble şuan için sadece en çok dinlenen sanatçıları bilgi olarak sunmakta. Ancak yakın zamanda gelecek bir güncelleme ile birlikte kullanıcıların gizli modda dinlemiş olduğu yada daha nadir dinlemiş olduğu tür yada sanatçılara da yer verecek. Bu sayede karşı taraf hakkında daha detaylı bir ön fikir oluşacağı düşünülüyor.

Bumble yetkililerinin belirttiğine göre bu işbirliği anlaşması organik olarak ortaya çıkmış. Bundan yaklaşık bir sene önce birkaç Bumble çalışanı ve çalışanların Spotify da çalışan arkadaşları arasında geçen resmi olmayan konuşmalar sonucunda böyle bir işbirliği fikri ortaya çıkmış.

Bu iş birliği kullanıcıların eşleşme eğilimlerinde olumlu etkiler oluşturursa kısa vadede hem Bumble için hem diğer eşleşme uygulamaları için yeni entegrasyonların ortaya çıkacağı anlamına geliyor.

Bu işbirlikleri doğrulanmış bilgiler üzerinden eşleşmenin daha tutarlı olmasını sağlayacaktır. Mesela eşleşmeyi düşündüğünüz karşı tarafın gittiği restoranları yada sevdiği markaları doğrulanmış olarak biliyor olmak karar vermenizi daha da kolaylaştıracaktır.

Bumble yetkilileri uygulamayı daha çok kullanıcıya ulaştırmak için daha farklı entegrasyonlar da yapmak niyetinde olduklarını belirtti. Uygulamanın kullanıma başlayalı 18 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen uygulama bu sürede 5.5 milyon kullanıcıya, bu kullanıcıların 1.1 milyonu her gün uygulamaya giriş yapıyor, hitap eder duruma geldi. Günlük kullanıcılar 100 dakikasının bu uygulamada geçiriyor. Görünüşe göre bu şirket bu sayıları arttırmak niyetinde.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz