Apple‘ ın geliştiricilere yönelik her sene düzenlediği WWDC; bu yıl 13 Haziran pazartesi günü düzenlendi. Büyük bir merakla beklenen konferansta; yeni ürünler tanıtıldı, var olan ürünlerin yeni özellikleri aktarıldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Güncellenen Apple Watch‘ tan yeni masaüstü işletim sistemi macOS Sierra’ya kadar ses getirecek çok sayıda yenilikten bahsedildi.

WWDC konferansında tanıtılan gelişmelerden önemli olanları bir liste halinde yayınlayacağız.

Siri Üçüncü Parti Yazılımcılara Açılıyor!

Apple?ın yapay zeka asistanı Siri için önemli bir karar verildi. Artık Siri tüm üçüncü parti yazılımcılara açılıyor. Geliştiricileri heyecanlandıran bu güzel bildirim, uygulamaların kullanımını renklendirecek gibi görünüyor. Kendi uygulamalarınızda Siri’ yi kullanabileceksiniz.

Siri Üçüncü Parti Yazılımcılara Açılıyor!

Çocuklar Kod Yazmayı Öğrenecek!

Artık çocuklar iPad’ de kod yazacak, yazmayı öğrenebilecek. iPad üzerinde kod yazmayı eğlenceli hale getiren Swift Playgrounds uygulaması hayata geçirildi.

Swift Playground Çocuklar Kod Yazmayı Öğrenecek!

İnternet Üzerinden Alışverişte Apple Pay Dönemi Başlıyor!

Türkiye pazarına ne zaman gireceği konusunda belirtilerin olmadığı Apple Pay; web üzerinden Touch ID ile ödeme yapmayı destekleyecek.

İnternet Üzerinden Alışverişte Apple Pay Dönemi Başlıyor!

Apple Music Sil Baştan Yeni Tasarıma Geçiyor!

Kullanıcı sayısını artırmak isteyen Apple Music tasarım değişikliğine gidiyor. Diğer müzik servisleri ile rekabet etmek için tasarımını daha güzel bir hale getirmiş.

Apple Music Sil Baştan Yeni Tasarıma Geçiyor!

Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları İçin İlk Aktivite Uygulaması!

watchOS 3?te yer alan Wheelchair uygulaması; sahip olduğu özellikleri ile tekerlekli sandalye kullanan kullanıcıları sevindirecek.  Uygulama her saat başı tekerlekli sandalye ile dolaşma hatırlatması yapıyor ve spor aktivitelerini ölçümleyip takip etmeyi sağlıyor.

Apple’ a göre yeni uygulama ekstra donanım ihtiyacı gerektirmiyor. Apple Watch ile kullanılabilecek. Uygulama sayesinde kat edilen toplam mesafe, harcanan kalori gibi değerler hesaplanıp kullanıcısına sunulacak.

Tekerlekli Sandalye Kullanıcıları İçin İlk Aktivite Uygulaması!

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz