TikTok, Shopify ile ortaklaşa iş kullanıcılarının TikTok profillerine ekleyebilecekleri yeni bir TikTok Alışveriş sekmesi başlatıyor. Ürünleri öne çıkarmalarına ve ödeme için çevrimiçi mağazalarına bağlanmalarına olanak tanır. İşte bilmeniz gereken her şey.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

24 Ağustos 2021’de TikTok ve Shopify, işletmelerin tüketicilere satış yapması için yeni bir yol duyurdu. Spesifik olarak hem Shopify yatırımcıları hem de TikTok For Business hesap sahipleri olan kullanıcılar artık TikTok profillerine yeni bir alışveriş sekmesi ekleyebilir ve ödeme için doğrudan çevrimiçi mağazalarına bağlanan bir mini vitrin oluşturmak için ürün kataloglarını senkronize edebilir. Bu program şu anda yayındayken, bunun yalnızca bir pilot uygulama olduğunu unutmayın. Shopify ayrıca bunu bir “beta” olarak tanımladı.

Söyleyebileceğimiz kadarıyla, TikTok alışverişi, Instagram’ın kullanıcılarının doğrudan platformunda belirli satıcılardan ve işletmelerden satın almalarına izin vereceği mantığına çok benzer.

TikTok Shopping nasıl çalışır?

Reality TV yıldızı Kylie Jenner’ın sahibi olduğu Kylie Cosmetics, makyaj satan bir güzellik markasıdır. İncelemek isterseniz @kyliecosmetics TikTok mobil uygulamasından TikTok profili, yeni alışveriş sekmesini göreceksiniz. Onun için, yayınladığı bir video akışı ve tüm beğenileri arasında oturuyor. Jenner bir basın açıklamasında  şu açıklamaları yaptı:

“İşimi sosyal medya üzerine kurdum. Bu yüzden Kylie Cosmetics’in müşterilerin doğrudan TikTok’umuzdan alışveriş yapmasına izin veren ilk kişilerden biri olması beni heyecanlandırıyor!”

Bu pilot uygulamanın bir parçası olarak Shopify ve TikTok, Shopify satıcılarına ürün bağlantıları getirecek. Gönderilerdeki ürünleri etiketlemek için kullanılabilirler ve ardından TikTok kullanıcıları doğrudan satıcının vitrininden alışveriş yapmayı seçebilir veya ödeme için çevrimiçi mağazalarına gitmek üzere bir satıcının videosundaki etiketli bir ürünü tıklayabilir.

Shopify satıcıları Shopify sayfası üzerinden pilot uygulamaya erken erişim talebinde bulunabilir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz