Bir YouTube kullanıcısı (Youtuber) dün Mediamarkt’tan sipariş ettiği telefon yerine kendisine bir şişe su gönderildiğini olarak açıklamıştı. Olayın internette yayılmasından sonra Mediamarkt konuyla ilgili bir dizi açıklamada bulumuştu.

İnternet alışverişlerinde güvenilirlik konusunun ne kadar önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Haberde bir kullanıcı güvenilir bir firma olarak tanınan Mediamarkt hakkındaki videosunda şirketi suçlayan açıklamalar bulunmuştu, akıllı telefon sipariş ettiği kargo paketinden su şişesi çıktığını açıklamıştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Videonun içeriğinde yer alanlar dikkat çekmekteydi. Samsung A10S modeli bir akıllı cihaz alan Oğuzhan Yıldırım isimli kullanıcının beyan ettiğine göre, Aras Kargo aracılığıyla gelen paketin içerisinden ezilmiş ve etiketi olmayan bir şişe içerisinde yarım litre su çıktı. Yine kişinin aktardığına göre Mediamarkt konuyla ilgilenmemiş, işin peşini bırakmış ve suçu kargo firmasına atmışdı.

İşte Mediamarkt İddiaları Yanıtı:

Mediamarkt firması ise konuyu takip ettiğini gösteren bir dizi açıklamada bulunmuştu. Açıklamada şöyle: “MediaMarkt olarak kamuoyuna yansıyan konuyu yakından takip ediyor, en doğru bilgiyi paylaşabilmek için sürecin ilk anından itibaren gerekli kurum içi incelemelerimizi gerçekleştiriyoruz.Kurum olarak kusursuz ve eksiksiz bir hizmet verebilmek için mediamarkt.com.tr ve Çağrı Merkezimiz üzerinden satın alınan ürünlerin paketleme süreçlerini video kayıt altına alıyoruz. Şikayete konu olan ürünün paketlenme sürecini izlediğimizde de ürünün prosedürlere uygun ve hatasız gerçekleştirildiğini görüyoruz. Bu nedenle ilgili şikayetin kurumumuzla ilgili olmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.” sözler ile yanıt vermişti.

Görüldüğümüz gibi tüm süreçlerin kayıt altında olduğunu açıklayan Mediamarkt firması, suçlamayı kesinlikle kabul etmediğini açık bir dille belirtmiş bir durumda. İddiaları ortaya atan YouTube kullanıcısı ise konuyla ilgili başka bir yorum yapmamış durumda. Olayın nasıl şekilleneceğini ve sonucun ne olacağını tüketiciler ve firmayı tercih eden müşteriler merakla konunun ne olacağını beklemektedir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz