Müzik servisleri beklenildiğinden daha fazla ilgi gördüğünden, Apple‘ da geçtiğimiz Haziran ayında Apple Music‘ i yayına sunmuştu. Artık bu servisten Türkiye‘ deki kullanıcılar da yararlanabilecekler.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Apple Music‘ in Türkiye’ de yayına sunulmasının en sevindirici tarafı kullanıcılara üç aylık ücretsiz deneme fırsatı sunması diyebiliriz,  sonuçta ülkece promosyonları seviyoruz 🙂  Eğer servisi beğenip devam etmek isterseniz aylık 9,99 TL ödemeniz gerekiyor. Aileler içinse 14,99 TL gibi aylık ücret talep ediliyor. Fiyatlara baktığımızda Spotify la aynı ücretleri talep eden servisin ne kadar tercih edileceğini zamanla göreceğiz.Apple Music Artık Türkiye' deApple Music Artık Türkiye' deBiraz detaylandıracak olursak Apple da Spotify’ ın kullanıcılarına sunduğu kullanıcının müzik zevklerine uygun müzik önerileri sunan bir uygulama. Uygulama açıldığında kullanıcılardan sevdikleri müzik türlerini ve sanatçıları seçmelerini istiyor. Bu seçim sonucunda ve kullanıcının dinlediği müziklere göre önerilerde bulunuyor.Apple Music Artık Türkiye' deApple Music Artık Türkiye' deUygulamada yer alan For You bölümü de kullanıcılar için özelleştirilmiş Apple Music’ te yer alan yeni müzikleri keşfetme olanağı sunuyor. Aynı zamanda For You  bölümünü kullanarak çalma listeleri oluşturulabiliyor.

Apple Music Artık Türkiye' deApple Music‘ in diğer müzik servislerinden farklı olarak sunduğu özellik ise canlı radyo yayını yapıyor olması. Beats 1 adını verdikleri radyo istasyonu ile üç ülke ve stüdyodan canlı radyo yayını yapılıyor. Canlı radyo yayında şimdiye kadar pek çok ünlü isim yer almış.

Görünüşe göre Apple Music Türkiye’ de ki popüler sanatçılarla da anlaşmış görünüyor. Bu sanatçılardan bazıları Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Ahmet Kaya, Sıla, Ceza,Cem Adrian, Hande Yener gibi isimler.

Aynı zamanda Türkiye için hazırlanan serviste Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği gibi türler de yer alıyor. Bu özellikleri ve Türkiye’ deki Apple kullanıcı sayısını göz önüne alırsak, Apple Türkiye de ciddi başarılara erişebilir gibi görünüyor.

Apple Music’ in özelliklerine ve Apple kullanıcı sayısına baktığımızda Spotify’ ı en azından ülkemizde ciddi bir rekabet bekliyor gibi görünüyor. Rekabette kimin daha başarılı olacağını zamanla izleyip göreceğiz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz