Yurt dışından getirilen SIM kartlı cihazlar Imei Süresi Uzatılıyor.
Koronovirüs ile mücadele kapasmında alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de geçici olarak bir süreliyine sınırlar kapandı. Hükümet bu konuda mağduriyetler yaşanmaması adına yeni bir karar aldı.
TBMM Yudışında yaşan Türklerin ve akrabalarının dönmesi sebebiyle yurtdışından gelen telefonlar İmei süreleri uzadı. Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerle dünyaya örnek olduğunu söyledi.İşte Anadolu Ajansı’ndan Sinan Uslu’nun haberine göre yurt dışından getirilen telefonların yeni kayıtsız kullanım süresi:

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Kayıtsız Kullanım Süresi Kaç Gün

Pandemi ilan etiğimiz şu günlerde yurt dışında Kovid-19 ya da başka nedenlerle hayatını kaybeden Türklerin cenazelerinin, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun belirlediği şartlarla Türk Hava Yollarınca Türkiye’ye getirilmesinin önünü açtıklarını anımsatan Sırakaya, “Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen SIM kartlı cihazlar için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 120 gün olarak belirlenen kayıtsız kullanım süresine, kurum yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda 30 gün daha ilave edilmesi yönünde karar alındı.” diye konuştu. Kayıtsız kullanım süres toplam 150 gün oldu.

Karantina nedeni ile seyhat kısıtlaması gelmesi nedeni ile yurt dışından gelen Türk vatandaşlarının ülkede kalması nedenile telefonları kapanmaması 30 gün ilave süre verildi. Haberleşme hizmetleri kesilmesin diye sağlanması ve herhangi bir mağduriyet yaşanmamasının amaçlandığını belirtti.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz