Yeni Android Kelime Oyunu Anagram Bulmaca

1
1477

Yeni bir yerli kelime oyununu duyurmanın mutluluğu içerisindeyiz. Türk geliştiricilerimiz Murat Öksüzer ve Mustafa Erdem tarafından geliştirilen Anagram Bulmaca oyunundan bahsedeceğiz. Geliştiricilerimizin geliştirmiş oldukları Kelime Labirenti oyunundan bahsetmiştik.
Bir sözcüğün harflerinin değişik düzenle başka bir sözcüğü oluşturmasına anagram denir. Mesela; PERİ-PİRE, BİTKİ-BİTİK gibi. Oyunda, verilen bir kelimenin anagramlarını bulmanız bekleniyor. Belki ilk defa karşılaşacağınız kelimelerle dolu oyunda manaları da görerek kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Özellikle eğitimcilerin bu özelliği beğeneceğini umuyoruz.
Oyun 3 harfli kelimelerle başlayıp 9 harflilere kadar zorluk seviyelerine ayrılmış. İlk başta sadece üç harfli kelime seviyesi açık, diğer seviyeler kilitli durumda. Her seviyedeki kelimelerin tamamını bulunca bir üst seviyeye geçebiliyorsunuz.
Genel olarak oyunun nasıl oynanacağına gelirsek. Oyun size kelimeleri bulmak için harfleri alt kısımda sunuyor. Tahmin ettiğiniz kelimenin harflerini aşağıdan seçerek kelimeyi tamamlamaya çalışıyorsunuz. Doğru bildiğiniz her kelime için altın kazanıyorsunuz. Kelimeyi bulamayıp, tıkanıp kaldığınızda kilit tuşu ile altın harcayarak harf açabiliyorsunuz.
Cevap kutucuklarını toptan temizlemeye yarayan aşağı yönlü ok tuşu deneme yapmayı oldukça kolaylaştırıyor. Android Türkçe Anagram Bulmaca oyununu Google Play Store’dan aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Google Play' den İndir
Google Play’ den İndir

Geliştirici sosyal medya hesaplarına göz atmak isterseniz;
Facebook Blogger
 
 
Oyun geliştiricisine görüş ve önerileriniz için pmobilesoft@gmail.com adresinden mail atabilirsiniz.

 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz