Türkiye’ de hizmetlerini arttıran Amazon; en önemli ürünlerinden biri olan Amazon Web Services’ in Türkiye ofisini İstanbul’ da açtı.
Bu kararın alınmasında; Türkiye’ de ciddi anlamda iş ortaklarının, müşterilerinin yer alması önemli bir yer kapsıyor. Yakın bir tarihte Murat Yanar Türkiye Ülke Müdürü olarak atanmıştı. Atanma sonrası Amazon’ un yeni ülkelerde ofis açılacağı konuşulmuştu. Üzerinden çok zaman geçmeden önemli bir adım atıldı ve Amazon Web Services Türkiye ofisi açıldı.
Amazon Türkiye Ofisi ile ilgili Türkiye’ de AWS adını verdiği Türkçe içerikli bir sayfa hazırladı ve yeni ofisin açılması ile ilgili bilgi verdi.
AWS Türkiye Ofisi Tanıtımından;
Türkiye’de hızla benimsenmekte olan bulut bilişimi ve büyüyen müşteri ağımızı desteklemek için Amazon Web Services?in Türkiye’de ofis açtığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ofisimiz İstanbul’da faaliyet halinde olup buluta geçis yapmak isteyen start-up?lardan Türkiye’nin en eski ve en köklü işletmelerine kadar her büyüklükteki işletmeye destek vermektedir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

İhtiyaçlarınız için AWS

İşiniz veya bireysel ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, Amazon Web Services karmaşık, ölçeklendirilebilir çözümler oluşturmak üzere eksiksiz bir Bulut Bilişim paketi sağlıyor. Bugün, her büyüklükten bir milyonu aşkın müşteri, sağlık hizmeti, medya, finansal hizmetler, sigortacılık, gayrimenkul, perakende, eğitim ve kamu sektörünün de aralarında bulunduğu çok farklı sektörlerde AWS Bulut?tan yararlanıyor.
Amazon’ un bahsettiği Türkiye’deki en önemli müşterileri; Arçelik, Vestel, Pegasus, Coca Cola İçecek, Metglobal, Türk Telekom, Peak Games, Yemeksepeti, Siberalem.com. 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz