Google , Android Wear akıllı saat lansmanının üzerinden bir sene geçmesinin ardından akıllı saat işletim sistemi olan Android Wear OS’a IOS desteği vereceğini açıkladı. Android Wear OS kullanan Huawei Watch yakın zamanda yaptığı açıklamayla yeni çıkaracağı akıllı saatin IOS 8.2 ve üzerindeki sürüme sahip iPhone modelleriyle çalışabileceğini duyurmuştu.
Bu spoiler konu hakkında ipuçları verdiğinden büyük sürpriz olmadı hatta Google geç bile kalmıştı denildi. IOS‘ u destekleyecek Android Wear’lar sadece LG Watch Urbane ve bundan sonra çıkacak Android Wear akıllı saatler olacak.
Huawei,Asus ve Motorola nın yeni akıllı saatlerinin de IOS desteğiyle piyasaya çıkması bekleniyor. Daha önceki saatlerde IOS desteği verilmeyecek, sadece Android le çalışmaya devam edecek. Google bu karar üzerine yaptığı açıklamada “IOS kullanıcılarının Android Wear akıllı saatlerle yepyeni ve kusursuz bir deneyim yaşamaları ve  yeni saatlerimizin modern iPhone’larla uyumlu çalışması için üreticilerle birlikte çalıştık. Bu yüzden eski saatlerimiz teknik destek veremez.” dedi.

1 YORUM

  1. Apple böyle bir şeye izin verir mi bilemedim. Bluetooth ile bağlantı kurulan teyplere bile tam destek vermiyor ken rakip firmanın ürününe destek verecek mi düşündürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi giriniz