Bugünlerde çok popüler olmasa da en eski mesajlaşma platformlarından olan Yahoo Messenger, eski popüleritesini tekrar yakalamak için yaptığı değişikliklerle karşımızda.

Yahoo Messenger eskiden en popüler mesajlaşma uygulamalarından olmasına rağmen, WhatsApp gibi modern uygulamalarının çıkmasıyla arka planda kalmıştı. Yahoo’ da eski güzel günlerine dönmek için Yahoo Messenger’ da hatrı sayılı değişiklikler yaptı.

Bu yeni özelliklere değinecek olursak, yenilenen uygulamada Flickr ve Tumblr ile bağlantıları yer alıyor. Yeni bir görünümle karşımıza çıkan uygulama da  mesajları geri alma ya da beğenme gibi özelliklerde yer alıyor.

Flickr bağlantısı sayesinde, Flickr‘ da saklanan fotoğrafları kolayca paylaşılabiliyor. Ayrıca Yahoo kullanıcıların yüzlerce fotoğrafı tek bir seferde gönderebileceğini iddia ediyor. Yahoo Messenger kullanıcılarının saklama problemi de yaşamayacaklarını belirten şirket, görüntülerin doğrudan web üzerinden yayınlandığını vurguluyor. İstediğinizde fotoğraflarınızı orjinal haliyle indirebiliyorsunuz.

Yahoo Messenger‘ ın Tumblr‘ la bağlantısı da GIF’ lerin rahatlıkla kullanılmasına izin veriyor. Mesajlaşma sırasında Tumblr‘ den GIF’ ler indirilip gönderilebiliyor.

Değişikliklerin odağında hız yer alıyor diyebiliriz. Yahoo, mesajlaşmanın neredeyse eş zamanlı olduğunu söylüyor. Kullanıcılar çevrimdışı olsa bile eşzamanlı çalışma devam ediyor ve bağlandığını anda mesajlar iletiliyor.

En güzel özelliklerden biride gönderdiğiniz herhangi bir mesajı, resmi ya da GIF’ i geri almanızı sağlıyor. Aynı zamanda herhangi bir mesajı da beğenebiliyorsunuz. Bu beğenme özelliğini grup mesajlaşmaları için geri bildirim niteliği taşıdığı söyleniyor.

Yahoo Messenger gayet başarılı değişimlerle gelse de başarılı olup olmayacağını kestirmek çok zor. Çünkü mesajlaşma piyasasında WhatsApp ve Facebook Messenger piyasanın lideri konumunda. Değişimle Yahoo çok daha başarılı olsa da rekabette öne çıkması için bu değişimler yeterli olmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi giriniz