Teknoloji devi Microsoft bazı konularda çok şanssız ya da başarısız. Ancak yerinde saydığının farkına vardığı anda da adım atmaktan geri durmuyor.
Şu bir gerçek ki teknoloji devi; Microsoft Store konusunda henüz istediği ilgiyi/başarıyı yakalayamadı. Bu ayağını biraz daha canlı tutmak için, geliştiricilerin iOS ve Android uygulamalarını Windows’ a uyarlamaları için çalışmalar yürütmüştü.
Microsoft Store konusunda yeni bir adım atıldı ve kod bilgisi gerektirmeden kullanıcıların uygulama geliştirebilecekleri Windows App Studio’ yu duyurdu.
Hiç kod bilgisine ihtiyaç duymadan kullanıcılar çok karmaşık olmayan basit uygulamalar geliştirebilirler. Üstelik herhangi bir geliştirme ortamı kurmadan bu işlemi yapabiliyorsunuz. Tarayıcı üzerinden uygulama yazabilirsiniz. Direk tarayıcı üzerinden işinize yarayacak uygulama geliştirebilirsiniz.
Yeni güncellemeyi Microsoft yayınladığı bir blog yazısı ile takipçilerine duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Windows App Studio ile Uygulama Geliştirmek!

Uygulama geliştirmeye başlarken basit bir şekilde hazırlanmış taslaklardan yararlanabilirsiniz. Ve yapacağınız uygulama basit bir şekilde web sayfaları olan ve menüsü olan bir olacaktır. Aklınızdaki tüm planı uygulamanız mümkün değil. Eğer çok az kodlama bilginiz varsa HTML ekleyerek de bir şeyler yapabilirsiniz.
Böyle bir ortamda uygulama geliştirmek ne işinize yarar? Hiç kod yazmadan geliştireceğiniz uygulamayı Windows Phone’larda, Tabletlerde, Masaüstünde ve hatta IoT (Nesnelerin İnterneti) cihazlarında çalıştırabilirsiniz.
Uygulamayı dört basit adımda yapabilirsiniz. Tarayıcınızda App Studio linkine gittikten sonra kendinize uygun bir taslak seçin, içerik ekleyin, kendi stilinizi seçip kullanmaya başlayın.
Microsoft App Studio ile hemen uygulama geliştirmeye başlamak için linkine tıklayabilirsiniz!

Windows App Studio ile Dört Adımda - Kodlamaya Gerek Kalmadan Uygulama Geliştirin
Windows App Studio ile Dört Adımda – Kodlamaya Gerek Kalmadan Uygulama Geliştirin

 
 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz