2016 yılının ilk günlerini yaşadığımız bugünlerde Microsoft, Windows 10‘ un toplamda 200 milyondan fazla cihaza indirildiğini açıkladı. Kısa sürede bu başarıyı elde eden Windows 10′ un yakında milyar hedefine ulaşması bekleniyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bir önceki işletim sistemi Windows 8 ile beklediğini bulamayan Microsoft, Windows 10 ile bir milyar cihaza indirilmeyi hedefliyor. 2016‘ nın ilk günlerinde açıklanan indirilme sayısı ise 200 milyon cihaz.

Ekim ayında açıklanan raporda bu rakamın 110 milyon olduğunu hatırlarsak 3 ayda 90 milyon cihaza indirilmesi Microsoft’ un hedefine yaklaştığını gösteriyor.

Bu başarının ardında yatan sır tabi ki Windows 10′ un Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde ücretsiz yükseltme sunması. Ücretsiz bir şekilde kurulabilen yeni işletim sistemi beklediği ilgiyi görüyor bu sayede.

Mobil cihazlara gelecek olursak, Windows 10 kullanımı hayli az sayıda olmaya devam ediyor. Eski cihazlara güncelleme geciktiğinden mobil cihazlarda Windows 10 kullanımı yeterli ilgiyi görmüyor. Mobilde de yeterli ilgiyi görebilmesi için kısa sürede güncelleme dağıtılması hayati derecede önem taşıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz