Windows 10 Ne Zaman ve Nasıl bir test yönetimi ile kullanıcı karşısına çıkıyor?
Microsoft’un daha önce yaptığı açıklamalarda Windows İşletim Sisteminin yeni sürümü Windows 10‘ un 2015 yaz aylarında dağıtılacağı bildirilmişti. Son durumda tarih netleşmekle birlikte; yeni işletim sistemi herkese dağıtılamayacak, dalga dalga kullanıcılara sunulacak.
Yapılan açıklamada yı “Bizim gelişiminde önemli ilerlemelerle devam ettiğimiz Windows 10, bu yaz 111 dilde 190 ülkede kullanılabilir olacak.” cümlesi özetler nitelikte.
Yeni işletim sistemi 29 Temmuz 2015 tarihinde ilk olarak Windows Insider Beta  Testing programına dahil olan kullanıcılara sunulacak. Bu kullanıcılardan gelen geri beslemeler ve olası hatalara göre yeni aksiyonlar alınacak, sonra yavaş yavaş dağıtımına kontrollü bir şekilde başlanacak. (Hali hazırda programa dahil 3,7  kullanıcı yer almakta, 29 Temmuz’a kadar 5 milyon olması beklenmektedir. Bu durumda 5 milyon kişinin testinden sonra işletim sisteminin dağıtımına başlanacak.)
Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları 29 Temmuz tarihinde bilgisayarlarını açtıklarında sürpriz yaşayabilirler. Çünkü bu kullanıcılara yeni işletim sistemi bir sene boyunca bedava verilecek. Bu kullanıcılar bilgisayarı açtıklarında önlerine uyarı mesajı çıkacak ve isterlerse işletim sistemini Windows 10’a yükseltebilecekler.

Windows 10 Sürümüne Yükseltme
Windows 10 Sürümüne Yükseltme

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz