Çinli Apple Türkiye’ye geliyor.
2010 yılında kurulan, Android işletim sistemli ilk akıllı telefon modelini 2011 Ağustos ayında pazara sunan, 2014 yılından toplamda 61 milyon telefon satarak dikkatleri üzerine çeken, 2015?in ilk çeyreğinde sattığı 34,7 milyon telefon ile Apple?ı geçen ve 2014 sonunda piyasa değeri 45 milyar doları bulan Çin’in dev şirketi Xiaomi Türkiye pazarına giriyor.
Milliyet gazetesinden Eylem Türk’ün haberine göre; Türkiye pazarına Hepsiburada.com üzerinden giriş yapacak olan Xiaomi?nin Türkiye pazarında bir distribütörle yoluna devam edeceği ancak sosyal medya faaliyetlerini bizzat kendisinin yürütmek istediği belirtiliyor. Hatta şirketin sosyal medya ekibini şimdiden kurmaya başladığı da verilen bilgiler arasında.
Akıllı telefon konusunda 2015 için hedef belirleyen şirket; Mi serisi akıllı telefonlarından yıl sonuna kadar 100 milyon adet satmayı hedefliyor. Çinli şirket her ne kadar akıllı telefonlarıyla bilinse de aksiyon kamerası ve akıllı bileklik de üretiyor.
Şirketin ürünleri ilgili kullanıcı yorumları genelde olumlu yönde ve fiyatları denk gelen telefonlara göre düşük. Türkiye’yi Avrupa’ya geçiş kapısı olarak görse de bu gelişin Türkiye pazarına renk katacağı kesin.
Xiaomi Aksiyon Kamerası

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz