Corona virsü Salgını ile birlikte yanlış bilgiler pek çok kişi tarafından bilinç sizce paylaşılıyor. WhatsApp bugün itibari ile mesajlara yeni sınırlar getireceğini bildirdi. Bugünden itibaren beş veya daha fazla kişiye gönderilen mesajlar artık tek bir kişiye gönderebilecekler. WhatsApp mesajlara sınırlama getirerek, yanlış bilgilerin gönderilmesinin hızını biraz olsun yavaşlatmayı düşünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

2019’da 5 olan sınır bu ise yıl 1’e düşürdüler

WhatsApp pek çok kullanıcının faydalı bilgiler anlamlı buldukları komik videolar, iş, capsler ve daha fazla bir biri bir birleriyle mesajlaştığı bir platform olan WhatsApp 2019 yılında 5 olan sınırı bu yıl 1 düşürdü. Dolayısıyla Yanlış bilgilerin çoğalması  olarak bu sorunu yavaşlatmak isteyen şirket, mesaj sınırı konusunda çalışmalara başladı.

Örneğin, 2018 yılına kadar, kullanıcılar bir kerede 250 grubala bir mesaj iletebilirken yine aynı yıl bu sayı 20’ye düşürdü. 2019’da 5’e düşen bu sınır şimdi ise 1 taneye dönüştü. WhatsApp, bu önlemlerin dünya çapında mesaj iletimini % 25 azalttığını söyledi.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz