Facebook‘ un sahibi olduğu popüler mesajlaşma servisi WhatsApp eski platformalara destek vermeyi bırakacağını açıkladı. Eğer eski bir cihazdan WhatsApp kullanıyorsanız önümüzdeki yıl uygulamanız için destek verilmeyebilir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

WhastApp dan eski cihazlarında uygulamayı kullanan kullanıcıları için kötü haber geldi. Genel olarak bakacak olursak, WhatsApp 2016 sonunda yalnızca Android 2.3+, iOS ve Windows phone 8.1′ e destek veriyor olacak. Destek vermeyi bırakacağı işletim sistemlerine göz atacak olursak:

  • BlackBerry işletim sistemine sahip telefonlar ve yeni BlackBerry 10
  • Nokia S40
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2.1 and Android 2.2
  • Windows Phone 7.1

Şirketin açıklamalarına bakacak olursak, şirket WhatsApp’ ı uygulama mağazalarından kaldırmayacak ancak bu işletim sistemleri için artık güncelleme yayınlamayacak. 2016 sonrası bu platformlara sahip kullanıcılar uygulamaya gelen yeni güncellemelere sahip olamayacak, hatta WhatsApp ciddi değişiklikler yaparsa onlardan da faydalanamayacaklar.

WhatsApp yaptığı açıklamada detsek vermeye devam edeceği 3 platformun kullanıcıların %99,5 ini oluşturduğunu belirtti. Bu yüzden eski platformlarda WhatsApp kullanan kullanıcılara şirket güncellemeye sahip olmak istiyorsanız yeni bir telefon edinin mesajı veriyor.

Kaynak: TNW

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz