Sanal alemin en önemli, en çok kullanılan video izleme sitesi olarak gösterilen Youtube‘ a eklediğiniz videoların istediğiniz kısmını buzlayabileceksiniz. Videolardaki gizlilik ve anonimliği korumak amacıyla Youtube yeni aracı görüntü buzlamayı devreye soktu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

2012 yılından bu yana Youtube videoların görüntü netliği ile ilgili çalışmalarını sunmaya devam ediyor. Mevcutta video üzerinde belirlilen bir bölgeyi bulanıklaştırma özelliği bulunuyor.

2012 den beri uygulamada olan bu özellikle hareket eden objeleri bulanıklaştıramıyordunuz. Yeni eklenen buzlama yöntemi ile, hareket eden objelere dahi buzlama ekleyebiliyor olacaksınız.

Şu an sadece masaüstü sürümde geçerli olan bu uygulamayı, araç plakası veya ‘frikik’ gibi gizlenmek izlenen hassas durumlarda rahatlıkla kullanılabileceksiniz.

Bu özellik işaretlendiğinde ilk olarak yüklenmek istenen videoda yüz tarama işlemi gerçekleşiyor. Yüz algılandıktan sonra ilgili yerler bulanıklaştırılarak tanınmaz hale geliniyor. Kötü çekilmiş veya kamera açısının kötü olduğu videolarda sıkıntı yaşanabileceği düşünülüyor. Siyasi ve ya guncel olaylarda nasıl performans göstereceği merak konusu.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz