Boston Dynamics’ in İnsansı Robotu Atlas’ ı Gördünüz Mü?

0
596

Robot geliştirme konusunda seviye atlayan Boston Dynamics; insansı robot Atlas’ın son versiyonunu tanıttı ve robotun hareketlerini içeren bir video yayınladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Video’ da hareket eden robotların hareket kabiliyetleri şaşırtacak cinsten.

Boston Dynamics’ in robotları ile yılbaşını nasıl kutladığını daha önce aktarmıştık.

ABD merkezli mühendislik şirketi Boston Dynamics‘in geliştirdiği robotun tanıtıldığı bu video sosyal medyada tepkilere neden oldu. Video’ da yer alan görüntüler çoğu kişi; robotlara eziyet ediliyor diye tepki gösteriyor.

Boston Dynamics Robotları Neler Yapıyor?

Video şirketin giriş görüntüler ile başlıyor. Görüntüde robotlar yan yana duruyor ve insansı olan robot Atlas, kapıyı açıp dışarı çıkıyor ve karlar içindeki bir orman yolundan geçerek bir fabrikaya giriyor. Fabrika’ da; robot 4.5 kiloluk kutuları kaldırıp raflara yerleştiriyor.

Kutular raflara yerleştirildikten sonra işin içine insan giriyor ve robotu biraz uğraştırıyor. Robot kutuyu alırken; bir şirket çalışanı elindeki sopa ile kutuya vurarak düşürüyor, robot tekrar eğilip almaya çalıştığında ise kutuyu uzaklaştırıyor.

Video’ nun sonlarına doğru ise; şirket çalışanı robotu arkadan itiyor ve robot düşüyor. İnsansı robot Atlas’ ın daha önceki versiyonu; robot olimpiyatlarında düşmüş ve vinç aracılığı ile kaldırılmıştı. Ancak bu son versiyonunda robot çok hızlı bir şekilde; tekrar ayağa kalıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz