Yolculuk paylaşım servisi Uber; bir milyar yolculuk işlemini gerçekleştirme eşiğini aştıktan sonra yolculukları daha güzel hale getirmek için çalışmaya devam ediyor.
Bugün Hindistan Bangalore ‘da düzenlenen bir hackathon’ da Uber Trip Experiences API adını verdiği bir servis tanıttı ve geliştiricilerin kullanımına sundu. Uber bu servisi sunarak geliştiricilerin yolculuk esnasında yolcuların kullanabileceği, sıkılmadan keyif alacakları uygulamalar geliştirmelerine ön ayak olmak istiyor.
Bu API’ yi kullanan geliştirciler; o andaki yolculuk ile ilgili tüm bilgileri alabilecekler. Yolculuk nereden nereye olacak, kaç dakika sürecek vb. bilgileri sunuyor olacak. Bu bilgilere erişebilen geliştiricilerin de bu dataları kullanarak yolculuk esnasında kullanılabilecek uygulamalar – servisler geliştirmeleri bekleniyor.
Mesela yolculuk beş dakika sürecekse; yolcunun hemen beş dakikada göz atabileceği bir haber uygulaması olabilir.
Mesela yolculuk on dakika sürecekse; bu sürede yolunun keyifle dinleyebileceği bir müzik listesi çıkarılabilir.
Yolculuk esnasında lokasyon bilgisi kullanılarak; geçilen yerlerle ilgili yolcuya istatistiki veya tarihi bilgiler sunulabilir.
Bunun gibi örnekleri çoğaltmak son derece mümkün. Yolcu olarak da sürekli bildirim alacağım diye korkmanıza gerek yok. Siz izin verdiğiniz zaman bildirimleri alabileceksiniz. Bakalım bu servis ile birlikte ne gibi fikirler ortaya çıkacak.
Uber ile yolculuk esnasında neler yapabilirsiniz?
Uber Yolculuk

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz