Savunma sanayi, tarım ve daha bir çok alanda hizmet vermek üzere Robot teknolojiisi büyük bir ivme ile ilerlerken, 1995 yılından bu yana teknolojinin elçiliğini üstlenen AKINSOFT, Robotik Teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Başarının sırrının inanmaktan geçtiğini belirten AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, robotik teknolojiler konusundaki AR-GE çalışmalarına büyük önem verdiğini söyledi.
2009 yılında robotik laboratuvarı kuran Akınsoft, 2011 yılı itibarıyla “Akıncı“, 2013 yılında da bunların daha gelişmiş modeli olan “Ada” isimli insansı robotları üretti.

Türkiye' nin ilk garson robotu Ada
Türkiye’ nin ilk garson robotu Ada

Bir kaç ay önce ilk robot garsonu Cadde Meram Kafe ve Robotik Uygulama Merkezi‘nde robot olarak iş başı yapan Akınsoft firması insanlık tarihinin ilk yerleşim yeri olan Konya da, insansı robot fabrikası açmak için temelleri atmak üzere tören düzenledi.
6 yıldır da robotik teknolojilerde ileri teknoloji ürettiğini belirten Akın, “Şimdi hedefimiz 2023. Cumhuriyetimizin 100. yılı için vizyonumuz, uzay teknolojileri konusunda AR-GE faaliyetleri başlatmaktır” dedi.
Törene Türkiye Bilişim Derneği Başkanı İlker Tabak ve Ankara Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Vehbi Konarılı ile çok sayıda davetli katıldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz