Türk hackerlar' dan Türkiye?ye yönelik siber saldırılara yanıt

0
985

Türkiye Rusya arasında yaşana krizden sonra Türkiye yoğun bir Siber Savaşın etkisine girmeye başladı.
Türkiye Hükümeti’ nin bölge politikalarını bahane eden dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous Türkiye’ deki sitelere yönelik  Siber Savaşı başlattığını duyurmuştu.
Önceki yazımızda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık? ın Siber Saldırı ile ilgili açıklamasını yazmıştık
Bu saldırılar tamamen sistemi tıkamak, işlemez hale getirmek veya sisteme girişi engellemek için yapılmıştı. Türk hackerler Türkiye’ ye 14 Aralık tan bu yana yapılan bu saldırılara, Türkiye aleyhinde haber yapan Rus Internet sitelerine ve Rusya Devlet Sitelerine tarihin en büyük saldırısını gerçekleştirerek cevap verdi.
Türk hacker Skorsky sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak; ekibiyle birlikte cuma günü başladıkları tarihin en büyük siber saldırısında, Türkiye?yi kendi gazetelerinde  tehdit edenhttp://sputniknews.com/ vehttp://sputniknews.ru Rus internet sitelerini, ardından da “gov.ru” uzantılı siteleri hedef aldıklarını ifade ederek “Sitelerini defalarca erişime kapattık. Mail yazışmalarını ele geçirdik. Siteler DDOS saldırıları ile çökertilmiştir. Aynı zamanda Rus ulusal güvenlik merkezi sitesini, savunma bakanlığı ile Rus istihbarat merkezinin sitelerine saldırı yaptık. Siteler yavaşladı ve girişlerde sıkıntılar çıkıyor. Bazı gov.ru uzantı sitelere ise index attık, site mehter marşları ile açılıyor” dedi.
Ayrıca; “Onlar gibi halkı mağdur edecek saldırılar yapmıyoruz” diyen Türk hacker, saldırıların kesintisiz sürdüğünü ifade ederek, “Biz işgal değil, fetih yapıyoruz. Onlar gibi halkı mağdur edecek saldırılar yapmıyoruz. Bankalar, hastaneler, vakıflar vb gibi siteler serverlar hedefimizde değil” dedi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz