AirDrop kullanıcıları bu teknolojinin biraz sıkıntılı olduğunu bilir. Ancak karşısına rakip olarak çıkan SnapDrop ise web tabanlı bir çözüm olması sebebiyle hem kolay bir arayüz hemde marka bağımlılığını ortadan kaldırıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
Snapdrop Dosya Paylaşma
Snapdrop Dosya Paylaşma

Çalışma mantığı ise oldukça basit. Web tarayıcıdan Snapdrop‘un sitesini açmanız ve cihazların aynı ağa bağlı olması yeterli. Bu sayede ağda gördüğünüz cihazlar birbirlerine dosya transferi yapabiliyor. Bağlantı sırasında aynı marka cihaz yada aynı web tarayıcıyı kullanmak gibi bir zorunluluk yok.

Bir cihazdan diğerine dosya yollamak istediğinizde karşı cihazı seçip sonrasında göndermek istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz. Ardından Snapdrop kendi sunucularına bu dosyayı yükleyip karşı cihaza dosyayı kaydetme yi yada ret etmeyi sunuyor. Bu dosyaların Snapdrop sunucularında geçici olarak saklanıp saklanmadığı henüz net değil. Uygulama kullanımı arttıkça gizlilik konusunda bilgilendirme yapılacaktır.

Uygulama sadece AirDrop‘a rakip bir uygulama değil; aynı zamanda hiçbir hesap oluşturmadan siteye girerek istediğiniz tipte istediğiniz kadar dosya transferi yapabilirsiniz. AirDrop‘un ara sıra patladığını da düşünürsek sıkça girilen sitelere Snapdrop‘u eklemekte fayda var.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz